سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفاوت بین فیلتر مرغوب و فیلتر غیر استاندارد

چگونه تفاوت بین فیلتر هوای مرغوب و غیر استاندارد را تشخیص دهیم؟ 

تشخیص فیلتر هوا مرغوب، امروزه پیشرفت تکنولوژی و صنعت باعث شده تا افراد از انواع ماشین آلات سبک و سنگین استفاده کنند.

در نتیجه این مساله مردم را به سمت خرید و استفاده از قطعات مرغوب در خودرو سوق می‌دهد. از سوی دیگر، استفاده از فیلتر هوای مرغوب، به عنوان یکی از موارد مهم و ضروری در موتور خودرو، ‌افزایش یافته است.

به همین دلیل تعداد کارگاه‌های تولید فیلتر هوا نیز افزایش چشم‌گیری داشته است.

اما نکته مهم این است که متاسفانه همه این محصولات تولیدی ویژگی‌ها و کیفیت بالای لازم برای یک فیلتر مرغوب و استاندارد را ندارند.

بنابراین لازم است در انتخاب انواع فیلتر ماشین نهایت دقت را داشته باشیم. فیلتر‌های نامناسب و بی کیفیت باعث آسیب به موتور و افزایش بی‌رویه مصرف سوخت می‌شوند.

ما در این مقاله سعی داریم ویژگی‌های یک فیلتر هوای خوب و استاندارد را بررسی کنیم.

فیلتر هوا مرغوب

ویژگی‌های فیلتر هوای مرغوب و استاندارد

فیلتر هوا که در مسیر ورودی هوا به موتور قرار دارد، بخش مهمی از خودرو محسوب می‌شود و کار تصفیه هوا را انجام می‌دهد. اگر این فیلتر مرغوب و با کیفیت نباشد در عملکرد خودرو اختلال ایجاد می‌کند. در اینجا با ویژگی‌های مهم این کالا آشنا می‌شویم.

اولین ویژگی فیلتر هوای مرغوب، استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت است. اگر مواد اولیه غیر استاندارد باشد، مصرف سوخت را افزایش داده و صدمات زیادی به موتور ماشین وارد می‌کند.

ویژگی دیگری که فیلتر هوا مرغوب دارد، استفاده از مقدار کافی مواد در مرحله تولید است. تولیدکننده در هنگام تولید این محصول باید از کاغذ چین خورده کافی، فلز با قطر مناسب و درصد بالای مواد پلی اوتان استفاده کرده باشد.

شرط بعدی این است که با استفاده از دستگاه‌های مجهز و مدرن کالای استانداردی تولید شود. درز بین کاغذ‌های فیلتر کاملا بسته باشد و هوا از ناحیه به خصوصی وارد و خارج شود.

یکی از موارد دیگری که شما در هنگام خرید باید توجه کنید، داشتن نماد استاندارد است. اصولا کالاهای دارای نماد استاندارد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مورد تایید می‌باشند.

همچنین شما باید در هنگام خرید به برند این محصول نیز توجه داشته باشید تا بتوانید از کیفیت آن مطمئن شوید.

با وجود اینکه قیمت فیلتر هوا در مقایسه با سایر قطعات اتومبیل کم و ارزان است اما عدم توجه به کیفیت آن می‌تواند مشکلات بزرگ و هزینه‌های بالایی را به دنبال داشته باشد.

 

برای آشنایی با انواع فیلتر هوا می‌توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

 

منبع : سایت ثمین فیلتر ایران